Průvodce výběrem
vibromasážních strojů


Vibromasážní stroje  >  Vibromasážní stroj pomáhá také maminkám po porodu

Vibromasážní stroj pomáhá také maminkám po porodu

Vibromasážní stroj je velmi vhodný ke cvičení po porodu, které se zaměřuje na nutné posílení svalů břicha, pánevního dna a bederní části zad. 

Tato aktivita si poradí také s případnou inkontinencí a pozitivně se odrazí i v sexuálním životě.

Změny těla, které přineslo těhotenství, mají vliv na celkový zdravotní stav, držení postavy i svalovou rovnováhu. Hlavní problém je s příčným břišním svalem, který musel povolit, aby mělo rostoucí dítě dostatek místa. K tomu se přidává zhoršená funkce svalstva pánevního dna, někdy doprovázená únikem moči.

Pohyb na vibrogymu je efektivní právě pro posílení těchto stabilizačních svalů. Dokáže je prokrvit natolik, že začnou lépe fungovat. Samozřejmě je potřeba začít cvičit až minimálně šest týdnů po porodu, na doporučení lékaře a alespoň první lekci absolvovat s trenérem. 

Maminky, které se rozhodly pořídit si vibrogym domů, se těší také z toho, že pokud potřebují „jít cvičit“, nemusí ke svému dítěti zajišťovat hlídání.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 10. 2. 2014


Další novinky

Vibromasážní stroje dominující na českém trhu

Vibromasážní stroj je ideální pomocník pro efektivní domácí formování postavy a hubnutí. Funguje na principu intenzivních vibrací, které reflexně stahují svaly celého těla, a tím je procvičují. Podíváme se, které vibromasážní stroje momentálně dominují na českém trhu.

6. 5. 2016

Ulevte si od bolesti zad na vibromasážním stroji

Ulevit si od bolesti zad ztuhlých z každodenního dlouhého sezení lze vícero způsoby, ale nejúčinnějším zůstává stále cvičení, bohužel časově poněkud náročné. Přinejmenším tomu tak bylo do nedávné doby - než se objevily vibromasážní stroje.

18. 6. 2015

všechny novinky